T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Karşıyaka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Karşıyaka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Karşıyaka Halk Eğitimi işaret dili öğretmenlerinden Raziye CANER'in eğitmenliğinde, personelimize 120 saatlik işaret dili eğitimi verildi.

Güncelleme Tarihi: 16/08/2019

    Merkezimiz personeline, işitme engelli hastaların sıkıntılarını daha iyi anlamalarını ve işlemlerinin sağlıklı yürütülmesini sağlamak amacıyla işaret dili eğitimi verilmeye başlandı. Karşıyaka Halk Eğitimi işaret dili öğretmenlerinden Raziye CANER'in eğitmenliğinde, personelimizin katılımıyla Eğitim salonda işaret dili eğitimi veriliyor.
     Başhekim Dt.A.Yıldızhan ALTINIŞIK, uygulamayla işitme engellilerinin merkezimizde yaşadıkları sıkıntının giderilmesi suretiyle onlara yardımcı olmayı hedeflediklerini söyledi. "Günde hizmet sundukları 1 bin hastanın yüzde 1'nin engellilerden oluştuğuna işaret eden ALTINIŞIK, engelli hastalara da kaliteli sağlık hizmeti vermek için çaba gösteriyoruz. Hayata en önemli şeylerden biri karşıdaki kişiyle iyi iletişim kurmaktır. Engelli hastalarımızın ihtiyaçlarına cevap vermek için bu projeyi uyguladık. Hedefimiz, engelli vatandaşlar için hastanede rahat bir ortam oluşturmaktır" dedi.